Кьолн триумфира в Леверкузен (видео)

Отборът на Кьолн надви като гост с 2:1 Байер (Леверкузен) в среща от 12-ия кръг на Бундеслигата. Доминик Марох отбеляза две попадения след центрирания от статични положения (17 и 72). Хавиер Ернандес вкара в 32-ата минута за "аспирините". Тимът на Роджер Шмит игра почти цяло полувреме с човек по-малко след червен картон за Кириакос Пападопулос. С успеха "козлите" изпревариха своя съперник в горната част на класирането.

Гостите първи получиха изгодна възможност за откриване на резултата. В четвъртата минута Антони Модест малко щастливо се пребори за топката с Жонатан Та, но от точката на дузпата стреля в тялото на вратаря Бернд Лено. В 12-ата минута Чичарито отправи хубав висок изстрел от 18 метра, а Тимо Хорн изби в корнер.

В 17-ата "козлите" откриха резултата след статично положение. Марсел Рисе центрира от фал, защитата на "аспирините" действа разконцентрирано и остави Доминик Марох да отбележи с крак от четири метра на втората греда. В 32-ата Хавиер Ернандес изравни с глава след центриране отдясно на Адмир Мехмеди.

Второто полувреме започна с червен картон за централния бранител на домакините Кириакос Пападопулос. Гръцкият защитник беше изгонен за удар с лакът в главата на Модест в 53-ата минута. "Козлите" се възползваха по най-добрия начин от кадровия си превес и вкараха втори гол след центриране от фал. Отново Марох беше изпуснат, а този път реализира с глава - 1:2.

Кьолн се качи до седмото място в подреждането, а Байер е осми.

Снимка: Getty Images/Guliver