Още един обикновен мач за Байерн (видео + галерия)

Няколко дни след впечатляващото 5:1 срещу Арсенал в Шампионската лига Байерн (Мюнхен) разгроми поредния съперник - този път Щутгарт. Баварците се справиха с лекота с 4:0 у дома в двубой от 12-ия кръг и отново увеличиха на 8 пункта преднината си пред втория Борусия (Дортмунд), който рискува да загуби точки, тъй като в неделя се изправя срещу Шалке 04 в "миньорското" дерби. Шампионите нанизаха попаденията си още до почивката, с което решиха всичко далеч преди последния съдийски сигнал. Точни бяха Ариен Робен (11'), Дъглас Коща (18'), Роберт Левандовски (37') и Томас Мюлер (40'), разбира се. Това беше шести пореден мач за първенство, в който съставът на Джосеп Гуардиола забива най-малко четири попадения, с което подобри собствения си рекорд.

Днес Пеп беше дал почивка на четирима от титулярите си от срещата с Арсенал - Чаби Алонсо, Филип Лаам, Тиаго Алкантара и Хавиер Мартинес, които бяха записани сред резервите, а от първата минута започнаха Рафиня, Артуро Видал, Ариен Робен и 20-годишният Джошуа Кимих.

Байерн (Мюнхен) - Щутгарт 4:0

Мачът не се различаваше особено от този срещу англичаните в сряда, като вратарят на Щутгарт Пжемислав Титон беше под постоянен обстрел, но успя да удържи само до 11-ата минута, когато Робен вкара за 1:0. Последваха пропуски на Мюлер и Левандовски, за да се стигне до 18-ата минута, в която Коща увеличи на 2:0.

"Швабите" имаха само две положения за първото полувреме, но първо Фолип Костич удари греда в 34-ата минута, а секунди по-късно Тимо Вернер пропусна. Байерн на секундата отговори и в 37-ата минута Левандовски реши всичко с гол за 3:0. След още три минути и Мюлер сложи точка на спора.

Шампионите завършиха първото полувреме с цели 23 удара по посока на Титон, с което изравниха своето върхово постижение по този показател.

През втората част тимът свали темпото и започна да пази сили. Още на почивката Гуардиола извади Жером Боатенг, а малко след това напусна и Мюлер. В 59-ата минута стадионът приветства завръщането в игра на Холгер Бадщубер, който заради травма не беше играл точно 200 дни.

Междувременно Кингсли Коман и Ариен Робен пропуснаха поне три чисти положения, но и без това вече никой не го интересуваше какво става. Футболистите на Щутгарт бяха щастливи, че домакините намалиха оборотите и по никакъв начин не се опитаха да ги притеснят.

Бившият тим на Красимир Балъков вече е с осем поражения на своята сметка и с най-много допуснати голове, с което остава в опасната зона.

След предстоящата пауза в първенството шампионите ги очаква тежко гостуване в Гелзенкирхен, а Щутгарт ще бъде домакин на Аугсбург.