Пирин (Разлог) с втора победа в Суперлигата след 3:0 ЦСКА

Мъжкият волейболен отбор на Пирин (Разлог) записа втора победа в Суперлигата, след като надви у дома ЦСКА с 3:0 (25:21, 32:30, 25:22) в мач от 3-ия кръг, игран тази вечер в зала "Септември".

Така разложани са 3-и във временното класиране с 6 точки след 2 победи и 1 загуба, с колкото е и 4-ия Арда (Кърджали). ЦСКА е 6-и с 3 точки след 1 победа и 2 загуби. В следващия 4-и кръг Пирин гостува на лидера Нефтохимик 2010 (Бургас), а "червените" са домакини на шампиона Марек Юнион Ивкони. Срещите са съответно в петък (13 ноември) и неделя (15 ноември) от 18,00 часа.

В началото на първия гейм гостите от ЦСКА поведоха с 8:4, но след това домакините изравниха и до второто техническо прекъсване вече имаха преднина. Така Пирин спокойно взе гейма с 25:21. Най-оспорван се оказа втората част, която продължи 30 минути и в който волейболистите на Пирин се наложиха с 32:30. Пирин не изпуснаха инициативата в третия гейм и го спечелиха с 25:22, а с това и мача с 3:0.

Най-полезен за Пирин стана Венцислав Георгиев с 15 точки (1 блок, 3 аса и 41% ефективност в атака), а Георги Чалъков добави още 13 точки (2 блока, 2 аса и 60% ефективност в атака) за победата. За тима на ЦСКА центърът Тодор Костов завърши с 11 точки.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ЦСКА 3:0 (25:21, 32:30, 25:22)
ПИРИН: Николай Кичуков 3, Венцислав Георгиев 15, Боян Иванов 6, Благовест Катранджиев 6, Георги Чалъков 13, Костадин Гаджанов 9 - Петър Каракашев-либеро (Виктор Копанаров)
Старши-треньор: Иван Дурев
ЦСКА: Георги Сеганов 1, Веселин Илиев 8, Ивайло Стефанов 9, Яни Георгиев 5, Христо Цветанов 8, Тодор Костов 11 - Антон Василиев-либеро (Пламен Шекерджиев 6, Радослав Парапунов 5)
Старши-треньор: Александър Попов.

Статистика: Борис Николов (скаутмен на Пирин)