Зенит отново без грешка и вече е на елиминации (видео)

Отборът на Зенит (Санкт Петербург) стана първият отбор, който се класира за елиминационната фаза на тазгодишното издание на Шампионската лига. Днес руснаците победиха с 2:0 като гост Лион и така записаха четвърта поредна победа в Група "H" на надпреварата, което ги прави недостижими на едно първите две места.

Автор и на двете попадения бе Артьом Дзюба. Първо халфът се възползва от пробив отдясно на Хълк в 25-ата минута, който му поднесе топката на лесна позиция за 1:0. До края на полувремето домакините можеха да изравнят, но пропуски направиха Корентен Толисо, Мапу Янга-Мбива и Анри Бедимо. В 57-ата минута обаче Дзюба нанесе втори удар за тима си, с което подпечата успеха, а с това и визите за следващата фаза. Подобно на първото попадение, отново Хълк беше архитект, след като надбяга защитата на "хлапетата" и намери съотборника си на чиста позиция.

До края на мача и двата отбора останаха с по десет души. Първо капитанът на домакините Максим Гоналон получи втори жълт картон, а малко преди края на мача това се случи и с Александър Анюков от гостите.

Така Зенит вече има 12 точки в актива си и може да мисли за представянето си в турнира през пролетта. Лион пък остава с една точка и шансовете за елиминациите са илюзорни.