Челси потрепери, но накрая успя да се усмихне (видео)

Отборът на Челси постигна много важна победа с 2:1 над Динамо (Киев) в група "G" на Шампионската лига. Англичаните за пореден път не впечатлиха с играта си, но все пак взеха важни три точки в битката за първите две места в групата. Автогол на Александър Драгович даде преднина на домакините на "Стамфорд Бридж" в 34-ата минута, но в 78-ата минута бранителят се реваншира и изравни резултата в мача. В 83-ата минута обаче Вилиан се превърна в героя за Челси и донесе успеха на своя тим.

Челси стоеше по-добре през първото полувреме и повече търсеше гола. Още в началото домакините стигнаха до две добри положения, които поставиха под напрежение стража на съперника Александър Шовковски. В 6-ата минута Рамиреш стреля от дистанция, но вратарят спаси, а две минути по-късно Оскар получи чудесен пас в наказателното поле и стреля от воле, но отново в ръцете на Шовковски.

В 31-ата минута Шовковски не се намеси много добре при едно центриране и прати топката в краката на Диего Коща, който обаче стреля над вратата. Три минути по-късно Челси все пак стигна до откриване на резултата. Вилиан центрира остро в наказателното поле, където Александър Драгович действа неразчетено и с глава прати топката в собствената си врата - 1:0. В 41-ата минута пък Оскар опита точността си от дистанция, но без особен успех.

В началото на второто полувреме и Динамо се раздвижи и показа, че може да бъде опасен в предни позиции. В 54-ата минута гостите претендираха за дузпа за игра с ръка на защитник на Челси, но не получиха такава. В 57-ата минута пък Жуниор Мораес стигна до едно от най-добрите положения за украинците и стреля от границата на наказателното поле, но Асмир Бегович се намеси решително и спаси.

Челси обаче бързо си върна инициативата и в 59-ата минута Вилиан центрира от фаул, а Зума направи непростим пропуск с глава отблизо. В 65-ата минута пък Оскар получи чудесен пас и стреля от движение, но отново Шовковски се оказа непреодолима преграда.

Донякъде изненадващо обаче Динамо стигна до изравнване на резултата в 78-ата минута. Тогава при едно центриране от корнер Бегович излезе неразчетено, топката стига до Драгович, който успя да я промуши във вратата за 1:1. Радостта на украинците обаче бе кратка. В 83-ата минута Вилиан с прекрасно изпълнен пряк-свободен удар направи резултата 2:1 и донесе успеха на своя тим.

Така Челси взе трите точки и с актив от 7 излезе на 2-ото място в групата. Динамо пък вече е 3-ти с актив от 5 точки до момента.