Нант излъга Ница в преиграването

Отборът на Нант победи Ница с 2:1 в преиграването на мача между двата тима от деветия кръг на Лига 1. Двубоят бе прекратен преди месец на почиката при резултат 2:2, но в днешното преиграване "канарчетата" бяха по-свежи и спечелиха.

Резултатът бе открит от Алексис Еланди в 11-ата минута, когато дебютантът се възползва от пас на Юсуф Сабали, който проби по дясното крило. В 42-ата минута Ромен Женевоа изравни за домакините, след като засече от малкото наказателно поле топката при едно статично положение. Победата за гостите дойде в 70-ата минута, когато исландският национал Колбейн Сигторсон засече във вратата пас на Ясен Баму. Ница могат да съжаляват, че не стигнаха поне до равенство, тъй като имаха няколко чист положения до края на мача, но Александре Менди и Валер Жермен прпуснаха.

По този начин Нант изпревари днешния си съперник в класирането и вече е с 18 точки на седмо място, докато Ница е с една по-малко и една позиция по-надолу.