Резерва почти вкара Олимпиакос в Рая (видео)

С два гола на резервата Фелипе Пардо, вторият от които в последната минута, Олимпиакос спечели с 2:1 домакинството си на Динамо (Загреб) в двубой от Група "F" на Шампионската лига. По този начин гръцкият първенец вече е с единия крак на осминафиналите, защото има 9 точки - с шест повече от Арсенал и Динамо (Загреб). За да не продължи напред, Олимпиакос трябва първо да загуби от Байерн в следващия кръг, а след това в последния си мач на 9 декември трябва да отстъпи и от англичаните у дома и то при условие, че преди това тимът на Арсен Венгер е надделял над Динамо в Лондон. И тъй като при равенство се гледат преките двубои, то Олимпиакос трябва да загуби и с по-голям резултат от това 3:2, с което триумфира на Албиона.

Домакините пропуснаха и дузпа при 0:1, но в края имаха предимството да са с човек повече след втори жълт картон на Йосип Пиварич в 79-ата минута.

Олимпиакос започна срещата с два пропуска и малко изненадващо, при първата си възможност за вечерта изобщо, гостите успяха да вкарат. В 21-ата минута Армин Ходжич засече с глава центриране на Пиварич отляво и Рикардо беше безпомощен - 0:1.

Футболистите в бяло-червено получиха шанс да изравнят от бялата точка в 53-ата минута, но Костас Фортунис стреля слабо и вратарят на съперника отрази, а при добавката последва шут над гредата.

В 64-ата минута треньорът на Олимпиакос Марко Силва вкара в игра Фелипе Пардо и това се оказа най-добрият му ход. Секунди след това новото попълнение, закупено от Брага през лятото, успя да изравни.

Натискът на домакините доведе до изгонването на Пиварич, за да се стигне до последната минута, когато колумбиецът "взриви" стадиона с удара си за 2:1.

ОЛИМПИАКОС - ДИНАМО (З) 2:1
0:1 Ходжич (21)
1:1 Пардо (65)
2:1 Пардо (90)