Неймар и Суарес се позабавляваха срещу БАТЕ (видео)

Барселона очаквано победи БАТЕ Борисов и направи решителна крачка към осминафиналите на Шампионската лига. Отборът на Луис Енрике спечели с 3:0 на "Камп Ноу" и е убедителен лидер в група "Е" с 10 точки - цели пет пред втория Рома. Неймар и Луис Суарес си правеха каквото поискат със защитата на гостите от Беларус. Бразилецът се разписа на два пъти, а Суарес добави едно попадение и удари греда през второто полувреме.

Луис Енрике разчиташе на двамата южноамериканци в атака, подкрепени от възстановения Андрес Иниеста. В центъра на защитата действаха Томас Вермален и Хавиер Масчерано, а Сержи Роберто отново получи роля в средата на терена.

Гостите от Беларус започнаха с един нападател в лицето на Дмитрий Мозолевски, а по крилата му помагаха Максим Володко и Игор Стасевич. Бившият футболист на Барса Александър Хлеб бе оставен на пейката от старши треньора Александър Ермакович, но се появи след почивката.

Двубоят стартира с очакван домакински натиск и в 4-ата минута Неймар пусна много хубав пас към Суарес, но последвалият удар на уругваеца бе разочароващ. Самият Неймар имаше шанс да открие резултата малко по-късно. Той влезе на скорост в наказателното поле, но прати топката над вратата.

Гостите бяха плътно прибрани в своята половина, но при една от малкото си атаки до почивката успяха да затруднят Марк-Андре тер Стеген. Вермален извърши нарушение в опасна близост до вратата, а германският страж изби коварния шут на Стасевич.

В средата на полувремето контузия получи Иван Ракитич, който вкара и двата гола за Барса в първия мач. Хърватският национал бе заменен от Мунир Ел Хадади. Младокът веднага можеше да се разпише след подаване на Суарес, но защитник на гостите подложи крак и изби в корнер.

В 30-ата минута отново Ел Хадади проби отдясно и беше дръпнат в наказателното поле от Филип Младенович. Реферът Ищван Вад след кратко колебание посочи бялата точка и вдигна жълт картон на защитника на БАТЕ. Неймар пък спокойно залъга вратаря Сергей Черник и даде аванс на Барселона. За бразилеца това бе първо попадение в турнира от финала срещу Ювентус през миналия сезон.

Малко след гола включване на Адриано в предни позиции завърши с удар в гредата. До почивката добри положения пред вратата на БАТЕ пропуснаха Суарес, Дани Алвеш и Неймар.

През второто полувреме каталунците леко намалиха оборотите, но головите положения пред вратата на Черник не липсваха. В 51-ата стражът на БАТЕ отрази изстрел на Суарес, а малко по-късно попречи и на Мунир Ел Хадади да открие головата си сметка в турнира.

След час игра Неймар комбинира със Суарес и той се реваншира за предишните си пропуски, правейки резултата 2:0. След този гол в игра за гостите влезе Хлеб, но неговото присъствие почти не се забеляза. В 68-ата минута Суарес нацели гредата, а в 71-ата Марк Бартра шутира покрай вратата.

Барса все пак направи победата си класическа в 83-ата минута, когато Суарес вкара втория си гол в мача. Каталунците организираха мигновена контра, Суарес напредна отдясно и подаде на Неймар, който на празна врата направи 3:0. Тимът на Луис Енрике обаче още не е осминафиналист и на теория, защото има преднина от 6 точки пред Байер (Леверкузен), но без да са изиграни двата мача помежду им.

БАРСЕЛОНА - БАТЕ БОРИСОВ 3:0 (1:0)
1:0 Неймар (30) д.
2:0 Суарес (60)
3:0 Неймар (83)