Манчестър Сити вече е в следващата фаза след бой над Севиля (видео)

Вицешампионът на Англия Манчестър Сити си осигури преждевременно участие в 1/8-финалната фаза на ШЛ, след като "гражданите" победиха с 3:1 Севиля като гост и оглавиха класирането в своята Група "C". Рахим Стърлинг (8'), Фернандиньо (11') и Вилфред Бони (36') подпечатаха победата на селекцията на Мануел Пелегрини още през първото полувреме, което бе впечатляващо. Беноа Тремулинас (25') даде за миг надежди на домакините, че този път могат да победят, след като преди две седмици загубиха злощастно в гостуването си на "Етихад Стейдиъм", но класата на Манчестър Сити бе по-голяма днес.

Евер Банега и Фернандо Йоренте започнаха за домакините. Изненадата в стартовия състав на Мануел Пелегрини бе отсъствието на Кевин де Бройне, който остана на скамейката за началото. Рахим Стърлинг и Фернандо стартираха за "гражданите", а атаката на гостите бе водена от Вилфред Бони.

Лидерът в Премиър лийг влезе в този двубой по впечатляващ начин, като след 11 минути игра гостите водеха с два гола и пропуснаха още две чисти възможности. Рахим Стърлинг изведе Манчестър Сити напред в осмата минута, след като получи много добро подаване от Фернандиньо и с прецизен изстрел в далечния ъгъл вкара първия си гол в Шампионската лига. Александър Коларов пропусна веднага да удвои, но само две минути и 49 секунди след първия гол дойде и вторият. Стърлинг отне и подаде към Бони, чиито изстрел бе избит от Рико, но топката стигна до Фернандиньо, който я прати с глава във вратата - 0:2. В 13-ата минута гредата спаси Севиля от трети гол след удар на Хесус Навас.

Домакините претендираха за дузпа в средата на първото полувреме, когато топката срещна ръката на Саня след центриране на Коноплянка. В 25-ата минута обаче Севиля намали. Коке проби отдясно и премина лесно през Отаменди, след което центрира към Тремулинас, който засече с глава за 1:2. Малко след това Харт спаси "гражданите" от изравнителен гол, парирайки удар с глава на Коло. В 36-ата минута Бони възстанови преднината от два гола в полза на гостите. Навас центрира отдясно, а нападателят стреля от движение по земя.

След почивката Бони пропусна нова възможност, а по-късно и Туре Яя направи същото. Иначе на пръв поглед Севиля опитваше да атакува повече и да върне интригата в тази среща, но това така и не се случваше.

Сити е на първо място с 9 точки, следван от Ювентус - с осем. Севиля има три и хипотетично в оставащите два мача може да изравни актива на "гражданите", но англичаните имат предимството на двете си победи в директните сблъсъци, така че със сигурност ще продължат на 1/8-финалите. Борусия (Мьонхенгладбах) в на дъното с два пункта.