Халилович дърпа Спортинг Хихон нагоре (видео)

Отборът на Спортинг Хихон се наложи с 1:0 над Малага в среща от десетия кръг на испанското първенство. Преотстъпеният от Барселона Ален Халилович вкара единствения гол в 27-ата минута. Освен това хърватинът тресна две греди и беше основното вдъхновение на астурианския тим.

В 14-ата минута топката беше в мрежата на андалуския тим, но след явна засада. Попадението правилно не беше зачетено. В 27-ата Халилович откри резултата след добра комбинация със Серхио Алварес. Номер 6 върна топката малко зад дузпата, а талантливият хърватин я насочи технично към долния десен ъгъл на Карлос Камени - 1:0. В 31-ата гостите от "Ла Росаледа" имаха чудесен шанс за изравняване, но нито Шарлиз, нито Аднан Тигадун стреляха.

Тимът от Коста дел Сол тръгна по-смело напред през втората част. Бившият играч на Лудогорец Фабио Ешпиньо опита два далечни удара. Вторият в 63-ата минута беше добре насочен, но Иван Куеяр внимаваше. В 70-ата "деветката" на андалусци Шарлиз беше изведен сам срещу вратаря, но се забави и Исма Лопес притича и изби. В 74-ата Ресио шутира отсечено от 20 метра, топката беше трудна, ала Куеяр беше избрал добра позиция и "закова" топката.

В 80-ата Халилович направи добър рейд отдясно, а след това се включи в наказателното поле, където получи топката на дузпата, но нямаше късмет след шут в напречната греда. В 89-ата хихонци изпуснаха нов страхотен шанс за втори гол. Исма Лопес беше изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. В 93-ата Халилович отново нямаше късмет и след негов удар Камени изби в горната греда.

С успеха Спортинг се качи към средата на класирането. Малага остава на ръба на зоната на изпадащите.

Снимка: "Марка"