Неймар и Суарес качиха Барса при Реал Мадрид (видео)

Отборът на Барселона отново се изравни по точки с лидера Реал Мадрид след лесен успех с 2:0 като гост на Хетафе в среща от десетия кръг на Примера. Луис Суарес (37) и Неймар (58) се разписаха за успеха и за пореден път изиграха главните роли при отсъствието на Лионел Меси. Двамата имат общо 17 гола и са най-резултатният тандем в Ла Лига.

Жереми Матийо замени наказания Хавиер Масчерано в центъра на защитата. Възстановеният Сержи Роберто намери място в средната зона. Луис Енрике избра Мунир Ел Хадади за трети нападател в компанията на Луис Суарес и Неймар. Фран Ескриба разчиташе на 4-2-3-1.

Хетафе - Барселона Още не беше изминала и минута, когато Мунир получи страхотна възможност за ранен гол. Неймар застигна топката на аутлинията и я центрира така, че да прехвърли вратаря, но младият нападател на Барса не сполучи с опита си за ножичен удар. Номер 17 беше притиснат от Роберто Лаго и макар да стигна атрактивно до топката не успя да я вкара от три метра.

Хетафе - Барселона Домакините също се сдобиха с много добър шанс за гол в 12-ата минута. Публиката аплодира бурно финта на Пабло Сарабия срещу избрания от много испанци за освиркване Жерард Пике, Виктор Родригес центрира, Стефан Шчепович овладя на гърди и си изработи чудесна позиция за стрелба. Ударът му обаче не се получи. В 14-ата и 15-ата минути Иван Ракитич и Сержи Роберто отправиха безобидни удари.

Хетафе - Барселона В 25-ата беше отсъдена много спорна засада на Луис Суарес, който се измъкваше сам срещу вратаря. В 29-ата Неймар развинти Сантиаго Верхини в наказателното поле, сервира топката на уругвайския си съотборник, който обаче не успя да стреля. Минута по-късно Дамиан Суарес опита да вкара гол с удар зад центъра, но Клаудио Браво улови.

Хетафе - Барселона Пет минути по-късно "деветката" на каталунците с основание поиска дузпа за явна игра с ръка на Верхини. Реферът Мартинес Мунуера прецени, че няма нарушение на правилата и сбърка. В 37-ата гостите от "Камп Ноу" откриха резултата. Неймар за сетен път си поигра със защитниците на "сините", намери Сержи Роберто, който много технично с пета изведе Суарес сам срещу вратаря. Уругвайският стрелец не срещна затруднения и матира вратаря с нисък удар отблизо - 0:1.

Хетафе - Барселона В 51-ата минута Мунир прати топката в мрежата, но след тънка засада и попадението не беше зачетено. В 58-ата "лос блаугранас" нанесоха втория си удар в двубоя, и то на контраатака. След корнер пред Браво Сержи Роберто напредна отдясно, центрира към далечната греда за Неймар, който вкара страхотен гол посредством директен шут от въздуха - 0:2. Това беше девето попадение за Ней в Ла Лига, което го върна на върха при реализаторите.

Хетафе - Барселона Даниел Алвеш и Жорди Алба изпробваха мерниците си в рамките на минута в средата на полувремето. Мачът изглеждаше решен, а кастилският тим играеше примирено. В 75-ата минута Неймар изведе Алба сам срещу Висенте Гуаита, а левият бек стреля в тялото на вратаря. До края интрига нямаше как да се появи, а "лос кулес" не напираха за още голове. В добавеното време Суарес финтира Алексис Руано в наказателното поле, но опита нещо средно между пас и удар и не сполучи.

Следващият мач на Барселона е в сряда срещу БАТЕ (Борисов) в Шампионската лига. Само три седмици остават до големия мач в Испания между Барса и Реал Мадрид.