Виляреал тушира Севиля (видео)

Отборът на Виляреал сломи с 2:1 Севиля в дуел от десетия кръг на Примера дивисион, игран на "Ел Мадригал". Марио Гаспар (25) и Седрик Бакамбу (61) реализираха за домакините. Фернандо Йоренте вкара за гостите от Андалусия в 76-ата минута. С успеха виляреалци се наместиха на четвърто място, изравнявайки се по точки с Атлетико Мадрид.

Тимът на Марселино Гарсия Торал започна по-силно и набързо изпълни два корнера за две минути игра. Във втората минута Серхио Рико спаси след хубав удар от въздуха на Бруно Сориано. Постепенно гостите от "Рамон Санчес Писхуан" погледнаха по-смело напред. В 12-ата минута Гжегож Криховяк стреля над гредата с глава.

В 20-ата Кевин Гамейро падна в наказателното поле след схватка с Виктор Руис, а съдията подмина спорната ситуация. В 25-ата Висенте Ибора не можа да изчисти след корнер, Марио Гаспар се ориентира най-добре пред малкото наказателно поле и насочи топката към далечния ъгъл - 1:0. До края на полувремето момчетата на Унай Емери упражниха териториален натиск - без успех.

След почивката "подводницата" заигра по-активно. В 61-ата минута Марио центрира отдясно, топката попадна в Денис Суарес, който асистира на Седрик Бакамбу. Тъмнокожият нападател насочи от шест метра в мрежата - 2:0. Четвърт час по-късно севилци се върнаха в играта след попадение на резервата Фернандо Йоренте. Йевхен Коноплянка се вряза по лявото крило и качи топката на главата на Цар Лъв - 2:1.

В 80-ата Денис Суарес пропусна да накаже решаващо доскорошния си тим, след като прати топката в гредата. В добавеното време на срещата севилци драматично можеха да стигнат до точката, но Алфонс Ареола спаси удара с глава на Йоренте след корнер, а при добавката, топката отново беше избита.

Виляреал отново се върна към победите, а "бяло-червените" остават в средата на класирането.

Снимка: Twitter