Нередовен гол на Лорда вкара Волфсбург в тройката (видео)

Волфсбург се изкачи до трето място в класирането на Бундеслигата след победа с 2:1 срещу един от преките си конкуренти за челните позиции Байер (Леверкузен). Сблъсъкът между участниците в Шампионската лига обаче ще бъде запомнен с грубата грешка на съдиите, които в 34-ата минута зачетоха нередовен гол на Никлас Бендтнер. При въпросната атака имаше засада на Виейриня от състава на "вълците", но реферите се заблудиха, че футболист на гостите е ритнал топката към него, а в действителност това беше съотборникът му Андре Шюрле. Последва пас към Лорда и 1:0.

"Аспирините" изравниха само шест минути чрез Хавиер Ернандес, който заби попадение в четвърта поредна среща.

В началото на второто полувреме главният арбитър подмина две много спорни ситуации в наказателното поле на Байер, като домакините искаха наказателни удари за нарушения срещи Даниел Калиджури и Бендтнер. Волфсбург създаваше опасните положения и в 69-ата минута Шюрле пропусна най-доброто от тях.

Преломният момент дойде в 74-ата минута, когато оставените на пейката днес Бас Дост и Юлиан Дракслер се появиха в игра. След само три минути двамата комбинираха, за да може германецът да забие оказалото се победно попадение.

След гола Леверкузен натисна и на два пъти нямаше късмет. В 84-ата минута Вендел завъртя отлично топката от фал, но тя мина встрани от целта. Стигна се до 88-ата минута, когато шут на Карим Белараби се отби в страничната греда.

В крайна сметка Байер не успя да стигне поне до равенство и заема седмица позиция.