Миг невнимание попречи на Атлетико да оглави Примера (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид пропусна чудесна възможност да стъпи на върха в класирането на Примера дивисион. "Дюшекчиите" направиха 1:1 като гост на Депортиво Ла Коруня в първа среща от 11-ия кръг и останаха на точка след лидерите Реал Мадрид и Барселона, които обаче са и с мач по-малко.

Тиаго Мендеш откри за мадридчани в 34-ата минута, но четвърт час преди края Лукас Перес наказа непростима грешка на Хосе Хименес, който му подари топката в наказателното поле и нападателят на домакините технично я насочи в мрежата.

За пръв път от много време насам Диего Симеоне заложи на еднакъв състав в два поредни мача от Примера. Антоан Гризман и Джаксън Мартинес си партнираха в атаката, а по крилата действаха Коке и направилият много добро впечатление срещу Валенсия Яник Ферейра Караско.

Наставникът на домакините Виктор Санчес заложи на схема със само един нападател в лицето на Лукас Перес.

"Дюшекчиите" изиграха силно първо полувреме, в което създадоха няколко чисти положения пред вратата на Депортиво, но вкараха само един гол. В 13-ата минута Мартинес се озова на добра позиция, но се забави да нанесе удар и Сидней го блокира. Гостите постепенно свиха обръча около наказателното поле на галисийци и след половин час игра Херман Лукс трябваше да избива опасно центриране на Коке. В 34-ата минута обаче бранителите на Ла Коруня не изчистиха топката след поредния пробив на Ферейра Караско и тя попадна на крака на Тиаго Мендеш, който с плътен удар по земята откри резултата.

Атлетико имаше още няколко възможности за гол до почивката. Най-чистата от тях бе в 39-ата минута, когато Диего Годин с глава уцели гредата, а при добавката Гризман стреля право в ръцете на Лукс. Секунди преди края на полувремето Караско шутира високо в аут, а после и красив удар с плонж на Гризман не попадна в целта.

През второто полувреме домакините започнаха да играят много по-агресивно и за Ян Облак се отвори доста работа. Словенецът спаси два удара на Феде Картабия, а Атлетико се дръпна дълбоко в половината си и разчиташе на контри, с които да пречупи Депор. Комбинациите на столичани обаче не се получаваха и те се задоволиха с това да бранят преднината си.

Тази тактика сигурно щеше да донесе успех на тима на Симеоне, ако не беше наивната проява на Хименес. Уругвайският национал загуби топката от напористия Лукас Перес на аутлинията, след което звездата на домакините показа техника в наказателното поле и изравни. До края оставаха малко минути и въпреки влизането на Фернандо Торес Атлетико не намери начин да стигне до нов гол.