Славия даде заявка за Европа (видео)

Отборът на Славия даде заявка за участие в Европа. "Белите" се наложиха с 2:0 над Ботев (Пловдив) в мач от 14-ия кръг от "А" група. По този начин се изкачиха на четвърто място във временното класиране преди предстоящия двубой на Берое от шампионата. Попаденията за столичния тим вкараха Ивайло Димитров (82) и Жереми Манзоро (83).

Славия - Ботев Пд
Славия бе по-добрият отбор и записа заслужена победа. Възпитаниците на Иван Колев се възползваха от осакатения тим на противника и наложиха волята си още от началото на срещата. Ботев игра с голяма част от резервите, тъй като четирима играчи бяха отстранени. Освен това пловдивчани имат и контузени състезатели.

Още в 1-ата минута "белите" имаха добра възможност да открият резултата. След центриране на Антон Карачанаков, Ивайло Димитров отправи слаб изстрел и стражът на гостите отрази. Топката обаче продължи пътя си към вратата, но бранител на "канарчетата" изчисти на сантиметри от голлинията.

В 20-ата минута Петър Атанасов удари гредата, след удар с едно докосване. В 35-ата минута Атанасов излезе на изгодна позиция, но не успя да уцели вратата.

В самия край на първата част шут на Димитров по диагонала премина на сантиметри от страничния стълб.

През първото полувреме пловдивчани не застрашиха нито веднъж вратаря на столичани Марио Кирев.

През вторите 45 минути статуквото на терена не се промени. На игралното поле имаше само един тим и това бе този на домакините. В 64-ата минута Ивайло Димитров бе заел добра позиция в наказателното поле и опата изнанадващ удар, който бе доста лек и не затрудни стража на "канарчетата". Малко по-късно нападателят отново пробва късмета си, но и този път не успя да прониже противниковата врата.

Така се стигна до 82-ата, когато Ивайло Димитров се разписа след прецизно центриране на Антон Карачанаков. Минута по-късно Манзоро оформи крайното 2:0 отново след асистенция на Карачанаков.

СЛАВИЯ - БОТЕВ (ПД) 2:0

1:0 Димитров 82
2:0 Манзоро 83