МЛС ще има нов шампион, Сиатъл изхвърли ЛА Галакси

Американската Мейджър сокър лига ще има нов шампион, след като защитаващият трофея си тим на Лос Анджелис Галакси отпадна в първия кръг на плейофите след загуба с 2:3 като гост на Сиатъл Саундърс. Срещата започна вихрено, като още до 22-ата минута паднаха цели четири попадения. Клинт Демпси даде аванс на домакините в петата минута, но Себастиан Леджет изравни в ответната атака. В 12-ата минута бившият играч на Борусия Дортмунд Нелсон Валдес даде отново аванс на Сиатъл, но 10 минути по-късно Галакси изравни чрез Гяси Зардес. Така се стигна до 73-ата минута, когато Ерик Фриберг се възползва от груба грешка на Ей Джей Делагарза и с плътен шут вкара победния гол за Сиатъл.

До края на мача гостите от ЛА, в чиито редици са играчи като Стивън Джерард, Роби Кийн и Джовани дос Сантос, опитаха да изравнят за трети път, но вратарят на Саундърс Щефан Фрай запази мрежата си. С победата Сиатъл си осигури място на полуфиналите в Западната конференция В другия мач от плейофите тази нощ ДС Юнайтед направи обрат срещу Ню Инглънд Революшън за крайното 2:1 и също се класира за полуфиналите в Източната конференция.