Рафа Надал след победата над Григор: Спечелих срещу труден съперник

Григор Димитров изживя своебразно дежавю във вчерашния сблъсък с Рафаел Надал във втория кръг на турнира на твърда настилка в Базел. Седми мач срещу Матадора и седма загуба за най-добрия български тенисист. Четири от тези двубои са на твърда настилка и във всеки от тях Григор успява да спечели по сет. Но само толкова - Надал все още продължава да бъде непреодолимо препятствие за 24-годишния хасковлия, въпреки че през този сезон не е в своята оптимална форма.

След вчерашния успех срещу Григор Надал изрази своето задоволство от победата, която по думите му е много важна за неговото самочувствие. "Това беше един положителен мач за мен. Спечелих срещу труден съперник, връщайки се от пробив пасив в третия сет. Това е важно за моята увереност", заяви Рафа.

Надал, който има 54 победи и цели 17 загуби през годината, напоследък показва стоманена решимост в завързаните мачове. На старта в Базел той губеше с 1:6, 3:5 срещу Лукаш Росол, но се стегна и в крайна сметка направи обрат срещу чеха, отстранявайки го с 1:6, 7:5, 7:6(4).

В същото време Григор Димитров не успя да се класира за своя четвърти пореден четвъртфинал в Базел, което означава, че ще загуби още точки за световната ранглиста.