Борусия (М) изхвърли Шалке, Вердер ликвидира Кьолн (видео)

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) надви като гост с 2:0 Шалке 04 в среща от втория кръг на Купата на Германия. Ларс Щиндъл (42) и Торган Азар (53 - дузпа) донесоха втора поредна победа на Гладбах в рамките само на четири дни. През изминалия уикенд Борусия победи с 3:1 "кралскосините", но на своя стадион.

Тази вечер "жребчетата" играха тактически по-правилно, пресираха в точните моменти и показаха добра ефективност пред гола. Клаас Ян Хунтелаар и Франко ди Санто изпуснаха много добри положения през първата част, като бившият нападател на Реал Мадрид удари и греда. В 42-ата минута Щиндъл откри резултата с удар с левия крак. В началото на втората част Азар реализира дузпа след нарушение срещу Щиндъл.

В друг интересен мач между елитни тимове Вердер сломи Кьолн с 1:0 на своя "Везерщадион". Единственото попадение отбеляза доскорошният нападател на "козлите" Антони Уджа. Нигерийският стрелец се разписа в 23-ата минута след пас на Фин Бартелс. Айнтрахт (Брауншвайг) съсипа като гост с 4:0 състава на Ройтлингес. Щутгарт се наложи с 2:0 при визитата си на Карл Цайс Йена. В единствения мач, в който не беше излъчен победител в редовното време, Хайденхайм надви като гост с 4:3  Зандхаузен.