Красив гол, вода, нерви и 10 "розови" от Юве на колене (видео)

Италианският шампион Ювентус загуби с 0:1 при гостуването си на Сасуоло в мач от 10-ия кръг на Серия "А". Двубоят на "Мапеи" се игра под силен дъжд и бе съпътстван от много нерви. Единственият гол в срещата реализира нападателят на домакините Никола Сансоне. Той бе точен в 20-ата минута с много красиво изпълнение от фаул. Звездата на Сасуоло заби топката в ъгъла и не остави никакъв шанс на Джанлуиджи Буфон, който само трябваше да бръкне в мрежата си.

Малко след това стражът на "зелените" Джанлука Пеголо направи едно от спасяванията на кръга, като с върха на пръстите си успя да избие голов шут на Пол Погба. В 38-ата минута за втори жълт картон от игра без изгонен италианският национал Джорджо Киелини и Юве остана с 10 души на терена. След почивката момчетата на Масимилиано Алегри, които днес играха в розови фланелки, бяха ощетени от рефера, след като Пауло Дибала бе спрян с прийом от кеча, но не последва червен картон. В 78-ата минута аржентинският голаджия бе заменен от Симоне Дзадза, който обаче не направи нищо запомнящо се срещу своите бивши съотборници.

Така "зебрите" продължават да се мъчат във втората половина на таблицата и вече са на 9 точки от топ 3. В следващия кръг те приемат Торино в градското дерби. За момента пък Сасуоло държи пета позиция в класирането.