Марек започна с победа защитата на титлата си

Волейболният шампион на България Марек Юнион Ивкони (Дупница) започна с победа защитата на титлата си. Момчетата на треньора Найден Найденов надиграха вицешампиона Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:17, 26:24, 25:15) в дербито на 1-ия кръг на Суперлигата, игран тази вечер в спортната зала на Сливница.

В следващия кръг дупничани гостуват на Миньор (Перник), който вчера падна от Пирин (Разлог) с 0:3, докато Добруджа е домакин на Левски. Срещите са съответно в петък (30 октомври) и в събота (31 октомври) от 18,00 часа.

След близо година отсъствие за дупничани на терена отново се появи централният блокировач Венцислав Трифонов, който се възстанови от операция на рамото. Като разпределител пък игра Владимир Лобутов, който замести досегашният капитан Гьорги Гьргиев, продължил кариерата си в Турция. Добруджанци пък стартираха първенството с доста променен състав, като на мястото на четирима опитни състезатели от изминалия сезон бяха привлечени млади и перспективни играчи.

Липсата на сработка и обиграност, обаче, си оказа своето влияние и гостите от Добруджа не можаха да дадат очаквания отпор и да завържат мача. Волейболистите на Марек бяха водещата фигура, като надделяха с по-добра игра на блокада и сервис, с който затрудняваха посрещането на противника. Единствено в края на втория гейм играта се завърза, като двата тима поддържаха интрига до 24:24. В решителните минути, обаче, добричлии не издържаха и допуснаха две последователни грешки, като подариха гейма на шампионите. В третата част доминацията на дупничани бе пълна, като пречупиха напълно съперника и поведоха с разгромното 22:10, като мачът завърши с чиста победа с 3:0 след 25:15.

Най-полезен за шампионите стана Михаел Манджуков с 13 точки (2 блока, 1 ас и 40% ефективност в атака), а Станислав Величков добави още 12 точки (2 блока, 1 ас, 47% ефективност в атака и 31% перфектно посрещане) за победата. За тима на Добруджа Велизар Чернокожев и Димитър Маринков завършиха с по 9 точки.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:0 (25:17, 26:24, 25:15)
МАРЕК: Владимир Лобутов 3, Михаел Манджуков 13, Станислав Величков 12, Георги Елчинов 8, Борислав Апостолов 3, Венцислав Трифонов 9 - Мартин Божилов-либеро (Николай Манчев)
Старши-треньор: Найден Найденов
ДОБРУДЖА 07: Христо Енков, Велизар Чернокожев 9, Мартин Атанасов 4, Михаил Стоев 8, Денис Чавдаров 1, Светослав Арнаудов 4 - Николай Тодоров-либеро (Димитър Маринков 9, Алекс Грозданов 2, Георги Манчев 3, Жулиен Георгиев)
Старши-треньор: Мирослав Живков.

Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек Юнион Ивкони)