Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Дибала щурее, Юве взе да се посъбужда

Италианският шампион Ювентус не срещна проблеми при домакинството си на Аталанта, побеждавайки състава на Едоардо Рея с 2:0. Любопитно е, че към днешна дата бергамаските са пред Юве в класирането. Най-добър за "бианконерите" бе аржентинският стрелец Пауло Дибала, който изригна с гол и асистенция. Двубоят на "Ювентус Стейдиъм" се игра пред погледа на новия вицепрезидент на Старата госпожа Павел Недвед, който бурно аплодираше попаденията на своите наследници с бяло-черната фланелка.

В 28-ата минута Дибала изстреля коварен шут по посока на вратата на Аталанта и след като топката смени траекторията си, тя навести мрежата на объркания страж Марко Спортиело. Веднага след това той обясни на колегите си, че не е успял да види добре кълбото, изстреляно от крака от звездата на домакините. В началото на втората част комбинация с Погба изведе Дибала отляво, след което последва пас към Марио Манджукич. Това бе достатъчно на хърватския национал, който отблизо направи 2:0 и се израдва след първия си гол в Серия "А".

До края Юве не отстъпи инициативата, а ветеранът Джанлуиджи Буфон също даваше всичко от себе си, спасявайки със сетни сили ъглов удар. В 79-ата минута резултатът можеше да стане 3:0, но Погба не успя да преодолее Спортиело от точката на дузпата. Френската звезда реши да бие ниско и вратарят отрази изстрела. Така след трудното начало на сезона за шампионите, тимът на Масимилиано Алегри започна да излиза от летаргията. "Зебрите" са вече на 5-6 точки от първите три места в класирането.