Бразилец спаси Михайлович в дебюта на 16-годишен вратар за "росонерите"

Бразилският нападател Луис Адриано донесе много измъчената, но заслужена победа на Милан с 2:1 над Сасуоло в мач от 13-ия кръг на Серия "А".  Деветката на "росонерите" влезе резерва и бе точен с глава в 86-ата минута, а преди това Карлос Бака бе открил от дузпа в 31-ата минута. При нарушението Андреа Консигли бе изгонен и остави гостите с десет души. Въпреки това Доменико Берарди, който е кошмар на Милан, изравни с отлично изпълнение на фаул в 52-ата минута, но минути преди края Адриано спаси главата на Синиша Михайлович с победно попадение.

Сръбският наставник бе пред уволнение, въпреки че показа невероятен кураж и пусна титуляр едва 16-годишния вратар Джанлуиджи Донарума, който лятото защитаваше цветовете на Италия на европейското до 17 години в България. Михайлович имаше ултиматум между Торино, Сасуоло и Киево да спечели седем точки, за да остане на "Сан Сиро". Четири вече бяха спечелени, като пред седмицата отново в Милано приемат "летящите магаренца".

16-годишен вратар дебютира за Милан при победата с 2:1 над Сасуоло "Росонерите" започнаха срещата с цели осем италианци от първата минута. Юношеският национал Донарума се превърна във втория най-млад вратар в историята на калчото - 16 години и осем месеца и най-млад от 1980 година насам. Гостите започнаха по-освободени, докато домакините бяха притеснени и след протеста на "Курва Суд" срещу всички - Силвио Берлускони, Адриано Галиани и Михайлович, както и играчите преди мача.

Въпреки това Милан стигна първи до гол. Петият гол за този сезон за тима отбеляза Карлос Бака, който бе точен от дузпа. Именно той си изработи 11-метровия наказателен удар след извеждащо подаване на Алесио Черчи. За заради нарушението си срещу колумбиеца Консигли бе изгонен и остави гостите с 10 човека. На негово място се появи резервният вратар Джанлука Пеголо, който смени Флоро Флорес, но не успя да хване дузпата.

16-годишен вратар дебютира за Милан при победата с 2:1 над Сасуоло В 52-ата минута Доменико Берарди вкара поредния си гол във вратата на "червено-черните" след отлично изпълнен фаул. Попадението бе негово осмо срещу Милан, след като преди два сезона с четири в един мач уволни Масимилиано Алегри след поражението с 3:4, а през пролетта отбеляза хеттрик при успеха на Сасуоло с 3:2, който костваше главата на Филипо Индзаги.

16-годишен вратар дебютира за Милан при победата с 2:1 над Сасуоло Интересното е, че ако влезналият след това Адриано не бе вкарал, и Синиша Михайлович щеше да се превърне в третият треньор на миланския гранд уволнен от младия талант. Милан натисна в следващите минути, като пропусна няколко положения, а малко преди края Адриано вкара втория си гол. Той бе оставен непокрит в наказателното поле след корнер и взриви трибуните с победен гол. Първата победа на "росонерите" този сезон също бе на "Сан Сиро" с 2:1 над Емполи, като Бака и Адриано се разписаха в двете полувреме. Бразилецът отново след центриране от корнер и отново с глава донесе победа тогава, както стори това и сега. Миланският гранд има 13 точки след четвъртата си победа за сезона, а Сасуоло след едва второто си поражение остана с 15 точки.
16-годишен вратар дебютира за Милан при победата с 2:1 над Сасуоло