19-годишен зарадва Айнтрахт в Хановер (видео)

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) победи с 2:1 като гост Хановер 96 в мач от десетия кръг на Бундеслигата. Автор и на двете попадения бе 19-годишният Марк Стендера, докато за домакините резултатът откри Феликс Клаус.

През първата част двата тима не успяха да си отбележат гол, въпреки че и пред двете врати имаше по няколко чисти ситуации за попадение. В 51-ата минута Хироши Кийотаке преодоля няколко футболисти на Айнтрахт и изведе на чиста позиция зад защитата Клаус, който успя да преодолее Лукас Храдецки. Скоро обаче гостите изравниха. След едно центриране отляво Александер Майер свали топката към Стендера, който залъга защитник и прати кълбото в мрежата зад Рон-Роберт Цийлер. В 66-ата минута пък гостите стигнаха до пълен обрат, след като Щефан Айгнер намери Стендера в наказателното поле, който за втори път прониза вратата, а с което донесе и успеха на тима си.

С победата си днес Айнтрахт събра 12 точки в актива си, което им отрежда и 12-о място в класирането на германския шампионат. Хановер пък остава с осем точки на 15-о място.