Леверкузен обърна Щутгарт след невероятно зрелище на "БайАрена" (видео)

Байер (Леверкузен) постигна страхотна победа над Щутгарт в срещата между двата тима от 10-ия кръг на Бундеслигата. Домакините на "БайАрена" се наложиха с 4:3 над своя съперник в мач, който бе истинско зрелище. Всички голове паднаха през втората част, а "аспирините" през повечето време губеха в резултата, но в крайна сметка успяха да стигнат до този невероятен обрат и да вземат трите точки с гол в последната минута.

Щутгарт пръв взе преднина от две попадения. В 50-ата минута Мартин Харник откри резултата, а четири по-късно Даниел Дидави удвои.

Карим Белараби върна един гол за Байер в 57-ата минута, но три по-късно гостите отново си върнаха преднината от две попадения след точен удар на Лукас Руп.

"Аспирините" обаче демонстрираха страхотен дух и само за две минути стигнаха до изравняване на резултата. Първо в 70-ата минута Себастиан Бьониш направи 2:3, а в 71-ата Хавиер Ернандес доведе нещата до 3:3.

До края на мача домакините направиха всичко по силите си да стигнат и до победата и успяха. Това се случи в 89-ата минута на срещата, когато Адмир Мехмеди отбеляза за 4:3 и така взриви трибуните на "БайАрена".

С тази победа Байер заема 5-ото място във временното класиране със 17 точки в актива си. Щутгарт пък остава в зоната на изпадащите на 16-ото място със 7 точки.