Италиански жокер донесе победа на Волфсбург (видео)

Футболистите на Волфсбург затвърдиха силната си форма в Бундеслигата, записвайки втора поредна победа. Този път жертва на “вълците” бе Дармщат 98, който възпитаниците на Дитер Хекинг надиграха като гости със скромното 1:0 и вече се намират на четвърта позиция в класирането.

Единственото попадение на “Мерк-Щадион ам Бьоленфалтор” бе дело на Даниел Калиджури, който влезе в ролята на жокер за треньора си Хекинг. Италианецът се разписа едва 194 секунди след влизането си в игра, пращайки топката във вратата на Дармщат в 78-ата минута след неразчетено излизане на вратаря Кристиан Матениа за 1:0.

Волфсбург е на четвърто място във временното подреждане на Бундеслигата с актив от 18 точки - една повече от петия Байер (Леверкузен). Новаците от Дармщат 98 от своя страна са десети с 13 точки.

Следващото препятствие пред “вълците” е домакинство именно на “аспирините”, докато Дармщат ще гостува на Щутгарт.