№1000!!! Байерн превъртя Бундеслигата (видео + галерия)

Германският гранд Байерн (Мюнхен) постигна поредно впечатляващо постижение, което заслужено го нарежда сред най-великите клубове в света. Този следобед баварците сразиха с лекота Кьолн с 4:0 у дома в среща от 10-ия кръг, с което вече имат 1000 победи в Бундеслигата - нещо, с което никой друг не може да се похвали. Ариен Робен (35') и Артуро Видал (40') дадоха добра преднина през първата част, а обичайните заподозрени Роберт Левандовски (62') и Томас Мюлер (77'-дузпа) довършиха опонента след почивката, с което съставът на Джосеп Гуардиола продължава безгрешния си ход през новия сезон в германския елит. Отборът е лидер с 30 точки, като има 10 повече от втория Борусия (Дортмунд), който обаче е с двубой по-малко.

Далеч зад мюнхенци във вечната класация на победите за първенство са Вердер (Бремен) със 741 успеха, Хамбургер ШФ (721), Борусия (Дортмунд) (710) и др.

Байерн (Мюнхен) - Кьолн 4:0

Няколко дни след загубата с 0:2 от Арсенал в Шампионската лига Байерн не даде никакъв шанс на Кьолн. Гуардиола гласува доверие от първата минута на Ариен Робен, който тъкмо се възстанови от поредната си контузия. Холандецът започна зад гърба на Левандовски, като до него беше и Мюлер. По крилата тичаха младите Кинсгли Коман и Дъглас Коща. "Козлите" се опитаха да се противопоставят с нетипичната за себе си схема с трима централни защитници. В 90% от времето обаче десетима от футболистите на Кьолн не минаваха центъра, като само Антони Модест се бореше с отбраната в червено.

Гостите все пак създадоха първото положение, след като още в 3-ата минута Зимон Цолер стреля силно, но Мануел Нойер не допусна изненада.

След това вече играта се пренесе пред вратата на Тимо Хорн, който в 7-ата минута майсторски лиши Робен от по-ранно попадение. В 11-ата минута стражът на "козлите" си вдигна самочувствието, печелейки пряк дуел един на един с Томас Мюлер. Последва точна намеса и след удар на Левандовски с глава.

Голът обаче беше въпрос на време, защото играчите на Байерн разиграваха с лекота в сгъстената отбрана на гостите. Така се стигна до 35-ата минута, когато Робен откри резултата. След още пет минути Коман направи впечатляващ рейд по лявото крило и подаде на Видал за 2:0. Тук вече всичко изглеждаше ясно, защото футболистите на Кьолн се държаха все едно предпочитат минимална загуба вместо да се опитат да променят нещо.

Логично темпото спадна и втората част няма да се запомни с нищо освен с другите две попадения. Лева направи 3:0 в 62-ата минута с глава, а четвърт час по-късно спечели дузпа, която Мюлер изпрати в мрежата за 4:0.

Бързото отърсване от поражението в Лондон е добра новина за запалянковците на Байерн, защото във вторник на отбора предстои тежко гостуване на Волфсбург в среща от втория кръг на турнира за Купата на Германия. Гуардиола също така успя да съхрани силите на Чаби Алонсо, Хавиер Мартинес, Тиаго Алкантара и Жером Боатенг, който беше сменен след около час игра.

Кьолн се радва на актив от 14 точки, който му отрежда място в средата на класирането.