Грегъри Нелсън герой за Ботев в нова драма с "орлетата" (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна много трудна, нo важна победа с 1:0 над Пирин (Благоевград) в мач от 13-ия кръг на "А" група. "Канарчетата" спечелиха с дебютния гол на Грегъри Нелсън, който за първи път игра за тима и с попадението си в 65-ата минута се превърна за герой за пловдивчани. Интересното е, че момчетата на Ермин Шиляк отново спечелиха с човек по-малко срещу "орлетата". В първия мач между двата тима в Благоевград през август от 4-ия кръг на първенството също завърши 1:0 за Ботев. Тогава точен бе Александър Колев в 13-ата минута, а Филип Филипов бе изгонен в 29-ата минута. Малко преди края и Даниел Златков също напусна терена заради червен картон.

В този пък червен картон получи резервата Божидар Васев в 36-ата минута - само пет след неговото влизане. Нелсън бе точен в средата на втората част след няколко пропуска на гостите, а в 88-ата минута и Антон Костадинов от гостите бе изгонен за втори жълт картон.

Срещата започна лошо за "жълто-черните", които бяха принудени да направят две принудителни смени - Лъчезар Балтанов и Орлин Старокин бяха заменени от Мариян Огнянов и Божидар Васев. Последният се появи на терена много изнервен в 31-ата минута, като получи жълт картон още с избързаното си влизане, а пет по-късно след груб фаул в краката на Антон Костадинов бе пратен под душовете.
Това изнерви около 2000 бултраси на трибуните, а гостите започнаха да играят по-добре.

Второто полувреме започна с пропуск на Стилиян Николов, който можеше да се разпише с глава. Резервата Благой Наков в 65-ата минута бе близо до гол, но рикошет в защитник на Ботев прати неговия удар на сантиметри от гредата. При последвалата атака домакините разиграха хубава комбинация. Влезналият Даниел Генов изведе Рахави Кифуети, който проби отдясно и центрира остро, а връхлитащия Нелсън вкара своя първи гол в "А" група от 2011 година и общо шести в родното първенство след петте му за ЦСКА.

Последва сериозен пропуск на Кифуети, който бе изведен от Огнянов.В 77-ата минута Маркиньос направи непростим пропуск. Бразилецът получи топката в отлична позиция, 5-6 метра фронтално от вратата след пробив на Александър Башлиев, но вместо в мрежата я прати в ръцете на Голас.
Наков също можеше да изравни, а в края и Николов се опита да изравни, но така и топката не влезе в мрежата на "канарчетата".

Така Ботев записа четвърти успех и вече има 15 точки, докато Пирин остана на последно място с едва четири точки и общо девета загуба.