Малмьо се зарадва с гол на ветеран (видео)

Отборът на Малмьо победи с 1:0 Шахтьор (Донецк) в мач от Група "А" на Шампионската лига. Единственото попадение бе дело на ветерана Маркус Русенбери. В 17-ата минута 33-годишният нападател получи топката от Па Конате на стрелкова позиция в центъра на наказателното поле и с прецизен удар отбеляза. Гостите от Украйна имаха няколко положения за изравняване до края на първата част, но Алекс Тейшейра и Марлос пропуснаха.

След почивката Малмьо бе по-активният тим и можеше да стигне и до по-изразителна победа. В 55-ата минута Дарио Сърна спъна в наказателното поле Йо-Инге Бергет и съдията отсъди дузпа в полза на тима от Сконе, която обаче Никола Джурджич не успя да реализира. В крайна сметка това обаче не се оказа фатално за шведския шампион, който записа първи успех в надпреварата.

Малмьо е с три точки на трета позиция в групата - на четири от лидерите Пари Сен Жермен и Реал Мадрид. Шахтьор пък остава без актив на дъното. След две седмици "химелсблот" ще върнат визитата на украинците, което най-вероятно ще е решителната битка за третата позиция, която дава право на участие в елиминационната фаза на Лига Европа.

МАЛМЬО - ШАХТЬОР 1:0
1:0 Русенбери (17)