Волфсбург с едни гърди пред Юнайтед и ЦСКА след успех над ПСВ (видео + галерия)

Волфсбург победи с 2:0 у дома ПСВ Айндховен и се изкачи на първо място във временното класиране на Група "В" на Шампионската лига с актив от шест точки. "Вълците" решиха двубоя през второто полувреме, когато паднаха и головете, реализирани от Бас Дост (46') и Макс Крузе (57'). Гостите от Холандия изпуснаха дузпа в края и закономерно записаха втора загуба далеч от дома в груповата фаза.

В 43-ата минута Адам Махер пропусна най-добрата възможност преди почивката, след като засече с глава перфектно центриране на Бренет, но топката премина много близо встрани. Малко преди тази ситуация Крузе опита удар от воле, но изстрелът му попадна точно в ръцете на Зоет. Иначе двата отбора представиха много скучна продукция през първите 45 минути, като Беналио и Зоет нямаха почти никаква работа.

В самото начало на второто полувреме Волфсбург поведе. Зоет успя да избие силен удар на Калиджури, но Бас Дост стигна до рикоширалата топка и я прати във вратата на холандския страж. В 57-ата минута последният изби удар на Дракслер от границата на наказателното поле, Калиджури стигна до топката и центрира към Крузе, който засече с глава - 2:0.

След като се оказа изоставащ в резултата, холандският тим тръгна по-смело в атака, но така и не успя да промени статуквото. Гостите дори пропуснаха дузпа в добавеното време, когато Беналио първо направи нарушение, а след това спаси и удара на Лакадия. След тази загуба ПСВ остава на последно място във временното класиране с актив от три точки. Волфсбург е лидер с шест. Двата отбора се срещат отново на 3 ноември.