Никола Кемилев спечели втория турнир за сезона

Този уикенд се изигра вторият турнир от календара на Българска снукър федерация. Никола Кемилев триумфира с титлата, след като се справи с Теодор Чомовски на финала след 4:1 фрейма. Кемилев показа най-силна игра през целия турнир. Победителят от първата надпревара Братислав Кръстев започна силно с най-големия брейк в турнира от 58 точки, но след това загуби от Красимир Камешев. Кемилев наниза няколко брейка по 50 и 55 точки и заслужено спечели първото място. За младия ни талант Теодор Чoмовски това бе първо класиране за финал, като 17-годишният играч може да бъде горд от показаното.

Следващият турнир от календара на федерациярта ще се състои на 15 и 16 ноември в спортен бар „Академията“ в София.

Преди това обаче българските състезатели ще се включат в международния турнир от Световните серии Bulgaria Open, който ще се състои от 4 до 8 ноември в зала „Универсиада“.

В същото време Българската снукър федерация изразява своята благодарност към БФ баскетбол. Миналата седмица стана ясно, че зала „Универсиада“ няма да може да приеме шоуто между Рони О‘Съливан и Джими Уайт.  Това наложи бърза намеса от страна на организаторите на демонстративния мач. Българската федерация по баскетбол предостави за ползване зала „Триадица“, която ще приеме снукър легендите на 20 ноември.  Зала „Триадица“ предлага много добри условия след ремонта си и отварянето в началото на тази година.  Седалките и подът са напълно  реновирани и очакват публиката за демонстративния двубой на 20 ноември.

Смнимки: Жаклина Симова