Нова издънка на Марсилия (видео)

Отборът на Олимпик Марсилия продължава с неубедителните си игри в Лига 1 през този сезон. Играчите на Мичел завършиха наравно 1:1 като домакин на Лориен в мач от десетия кръг на шампионата.

Миши Батшуай откри резултата в 21-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Ян Жуфър. Това бе седми гол за младия белгиец от началото на шампионата, с което нападателят излезе начело при голмайсторите във френския елит. В 37-ата минута обаче Бенжамен Муканджо изравни, след като получи удобен пас от Франсоа Белюгу. През втората част ОМ направи всичко възможно да стигне до успеха, но Бенжамен Леком на няколко пъти спаси опасни положения пред вратата си.

По този начин Марсилия остава с едва девет точки и заема непривичното 16-о място. Южняците вече шест поредни мача нямат победа в Лига 1. Лориен пък остава на осма позиция с 15 точки.