Рома отново мачка, "вълците" втори (видео)

Отборът на Рома продължава положителната си серия в калчото. "Вълците" надвиха с 3:1 Емполи в първия мач от 8-ия кръг на Серия "А" и вече са на второ място в класирането с актив от 17 точки. На "Олимпико" момчетата на Руди Гарсия трябваше да чакат 56 минути, за да поведат в резултата. Тогава за пореден път Миралем Пянич бе точен от фаул. Моментелно след това Даниеле де Роси с глава удвои в 59-ата минута, след като засече центриране на босненеца от ъглов удар. Мохамед Салах в 69-ата минута увеличи на 3:0, а Марсел Бюхел вкара почетното попадение за тосканците.

"Джалоросите " записаха трета поредна победа в първенството и с 20 отбелязани гола имат най-резултатната атака до момента. Голът на Пянич бе четвърти този сезон и общо десети от фаул в Серия "А". Попадението на Де Роси с глава бе най-хубавият подарък за капитана на тима в отсъствието на Франческо Тоти, тъй като халфът записа тази вечер своя мач № 500 за Рома във всички турнири.
Голът на Салах след подаване на Жервиньо също бе четвърти за сезона за египетския нападател. Марсел Бюхел намали аванса на столичани в 75-ата минута с диагонален удар, а полският вратар на домакините Войчех Шчесни можеше да се намеси и по-добре.

В последните си три мача Рома вкара 12 гола в първенството, а другата седмица гостува на лидера Фиорентина. Емполи остана на 16-ото място със седем точки.