Челси би Астън Вила без да впечатли (видео)

Шампионът Челси се върна на победния път в английската Висша лига след успех с 2:0 над Астън Вила на "Стамфорд Бридж". Възпитаниците на Жозе Моуриньо взеха третата си победа за сезона след попадение на Диего Коща в 34-ата минута и автогол на Алън Хътън малко след началото на втората част. Въпреки добрия резултат, "сините" от Лондон не впечатлиха с изявите си пред собствена публика. Все пак победата и трите точки изкачиха шампионите от 16-а на 11-а позиция в класирането.

"Виланите" на Тим Шърууд пък продължават с неубедителното си представяне от началото на сезона и поражението ги остави в зоната на изпадащите от Висшата лига тимове. Петата поредна загуба на бирмингамци означава, че те са на 17-о място с четири точки в своя актив, три от които дойдоха на старта на сезона.

С основна заслуга за победата на Челси бе нападателят на домакините Диего Коща. В края на първата част той засече центриране на Вилиан и даде аванс на своя отбор в резултата. Отново негов удар се отклони в крака на Алън Хътън и прехвърли Брад Гузан в 54-ата минута за крайното 2:0. До края на срещата "сините" можеха да отбележат и още голове във вратата на своя опонент, но Брад Гузан спаси удари на Вилиан и Неманя Матич. Вила пък бе съкрушен от двете попадения в своята врата и до края на мача не отправи сериозна заплаха към вратата на Асмир Бегович.

Иначе гостите започнаха добре мача и имаха първото по-сериозно положение. Руди Жестед пропусна да открие резултата и да направи срещата интересна за феновете на гостите. В 34-ата минута обаче Джолиън Лескът сгреши след пас на вратаря си Гузан и позволи на Вилиан да направи контраатака за своя отбор. Бразилецът центрира в наказателното поле, където Диего Коща дебнеше и отбеляза за 1:0. При този резултат завърши и първото полувреме.

Началото на втората част бе също толкова добра за домакините. Десетина минути след подновяването на играта Диего Коща отново отправи удар към вратата на Гузан, топката се отклони в крака на Алън Хътън и го прехвърли за 2:0. Това бе напълно достатъчно за Жозе Моуриньо, който направи смени в състава си до края на мача. Въпреки успеха обаче повечето анализатори на двубоя в Англия коментираха, че Челси определено не е забравил проблемите си, които изпитва от началото на сезона. Положението на Астън Вила пък е още по-неприятно и бъдещето на Тим Шърууд е под сериозен въпрос след само четири точки от откриващите девет кръга.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!

МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!

ВИЖ КЛАСИРАНЕТО ТУК!

Прогнозирай Интер срещу Ювентус и участвай в състезание за 1000 лева на Bettingarmada.com