И "жабите" взеха точка от Зенит, Манолев с асистенция (видео)

Шампионът на Русия Зенит стигна само до 2:2 при гостуването си на Кубан в мач от 12-ия кръг на Премиер Лигата. Българският национал Станислав Манолев игра 90 минути за краснодарци и се отличи с асистенция за втория гол на домакините в двубоя.

Още във втората минута бразилският защитник на "жабите" Шандао заби с глава топката в мрежата зад Михаил Кержаков след центриране от фаул на Арсен Хубулов и Кубан излезе напред. Минута преди края на първата част обаче Артьом Дзюба изпрати топката в противниковата мрежа с глава след центриране от фаул на Хълк и гостите от Санкт Петербург изравниха резултата. Девет минути след почивката Олег Шатов даде аванс на питерци в резултата с удар от дъгата на наказателното поле, но в 64-ата минута Манолев центрира отдясно, парагваецът Лоренсо Мелгарехо си спря топката на гърди и с удар от въздуха отблизо опъна мрежата за 2:2, с което фиксира крайния резултат.

Зенит съвсем се отдалечи от лидера ЦСКА (Москва) след това равенство. Тимът на Андре Вилаш-Боаш е трети в класирането с 22 точки, докато "армейците" са с 32 на върха. Втори е Локомотив (Москва) с 24 точки, а Кубан заема 12-а позиция с 9 точки. За Зенит това е четвърто равенство в последните пет мача.

Снимка: fc-zenit.ru