Борусия с първа победа от три мача

Борусия (Дортмунд) победи Майнц 05 с 2:0 като гост в първия мач от 9-ия кръг на Бундеслигата и записа първи успех от три мача насам. Домакините отново излязоха без българския национал Тодор Неделев.

Марко Ройс откри още в 18-ата минута, след като се възползва от отлична асистенция на Пиер-Емерик Обамеянг. Секунди след почивката "жълто-черните" получиха право да изпълнят дузпа, но ударът на Ройс беше отразен от вратаря на Майнц.

Атаките на Борусия не спряха до края на мача и в 82-ата минута се стигна до втори гол за тима от Дортмунд. Обамеянг подаде на Хенрик Мкитарян, който не сгреши за крайното 2:0. Така Борусия събра 21 точкщи и изостава на 4 от лидера Байерн (Мюнхен), който е и с мач по-малко. Майнц остана 9-и с 12 точки.