Надал даде само три гейма на Вавринка

Поставеният под номер 8 Рафаел Надал (Испания) не остави никакви шансове на 4-ия в схемата Стан Вавринка (Швейцария) и го победи в мач от 1/4-финалите на "Мастърс" турнира в Шанхай. 29-годишният испанец се наложи с 6:2, 6:1 срещу действащия шампион от "Ролан Гарос" и така си уреди среща на 1/2-финала срещу Жо-Вилфред Цонга (Франция), който изигра тежък двубой срещу Кевин Андерсън (Южна Африка) - 7:6(6), 5:7, 6:4.

Големите очаквания към сблъсъка между Надал и Вавринка не се оправдаха, тъй като швейцарецът бе неузнаваемо слаб. Той трябваше да отразява брейкпойнт още при първото си подаване в откриващия сет. Въпреки че не се пропука на старта, малко по-късно пробивът бе факт. Надал взе сервис-гейма на съперника си за 4:2, а след това при третата си възможност в осмия гейм затвори сета с нов брейк за 6:2.

Във втората част носителят на 14 титли от Големия шлем бе още по-убедителен. 29-годишният Надал реализира два бързи пробива и поведе скоростно с 5:0. Вавринка играеше без всякакво желание и очевидно не искаше да е на корта. Все пак швейцарецът записа един гейм в актива си за 1:5. Без проблеми Рафа сложи точка на спора при свой сервис за 6:1 след 63 минути игра.

Това бе 15-и мач в съперничеството между двамата тенисисти и 13-а победа за испанеца. Днешният успех е под номер 300 за Надал в надпревари от веригата "Мастърс 1000".