Австрия завърши по шампионски с "класика" във Виена (видео)

Отборът на Австрия овенча великолепното си представяне в квалификациите за Евро 2016 във Франция с победа с 3:0 над Лихтенщайн, която е девета в десет мача за австрийците. Футболистите на Марсел Колер буквално разпиляха съперника си на "Ернст Хапел Щадион" във Виена и крайното 3:0 бе най-малкото, с което Лихтенщайн си тръгва от тази своя визита. Домакините отправиха 27 удара към вратата на съперника, на което Лихтенщайн отговори само с един, при това неточен изстрел. Марко Арнаутович откри резултата още в 12-ата минута на мача, а два бързи гола на Марк Янко в самото начало на второто полувреме окончателно решиха мача в полза на Австрия. По този начин австрийците, които вече си бяха подсигурили участие на еврофиналите и първото място в група "G" още преди този двубой, завършиха квалификациите с актив от 28 точки и голова разлика 22:5.

Срещата започна отлично за Австрия, като след само 12 минути игра Марко Арнаутович откри резултата. Крилото на Стоук блокира опит за изчистване на защитник на Лихтенщайн и след рикошета в неговата подбедрица, топката влетя в мрежата на Петер Йеле за 1:0. До края на първата част стражът на Лихтенщан Йеле направи чудеса от храброст, за да запази вратата си от още голове, а Даниел Кауфман от гостите изчисти топката от голлинията след удар на Марк Янко, за да се запази авансът на домакините само един гол.

Само десетина минути след началото на втората част обаче закономерното се случи и Австрия добави още голове в своята сметка. Пас напред на Даниел Кауфман бе пресечен от Мартин Харник, който изведе Марк Янко на стрелкова позиция и таранът се разписа за 2:0. Само три минути по-късно нападателят на Базел отново бе в прегръдките на своите съотборници, след като Дейвид Алаба и Марко Арнаутович комбинираха по левия фланг, за да го намерят в наказателното поле и той да оформи крайното 3:0.

До края на мача домакините намалиха оборотите, но въпреки това Мартин Харник тресна гредата, а Щефан Илзанкер и Марсел Забицер също пропуснаха добри ситуации да отбележат четвърти гол.

АВСТРИЯ - ЛИХТЕНЩАЙН 3:0
1:0 - Арнаутович (12)
2:0 - Янко (54)
3:0 - Янко (57)