Северна Ирландия повтори постижение отпреди 58 г.

След като още преди няколко дни си беше гарантирал мястото на финалите във Франция, тази вечер съставът на Северна Ирландия спечели и квалификационната си група, взимайки нужната точка при гостуването на Финландия - 1:1. Селекцията на Майкъл О'Нийл събра 21 пункта и изпревари Румъния, който с 20 точки също се класира директно на Евро 2016.

Крейг Каткарт откри за северноирландците след 31 минути игра, а домакините изравниха три минути преди края чрез Паулус Араюри. За щастливите гости, които днес бяха подкрепяни от 2000 свои фенове, това е първи триумф като победител в квалификационна група от тези за Мондиал 1958 насам, когато те оставиха зад себе си Италия и Португалия. Освен това ирландците станаха първият отбор от пета урна при жребия, който печели надпреварата в групата си.

ФИНЛАНДИЯ - СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ 1:1
0:1 Каткарт (31)
1:1 Араюри (87)