Белгия също грабна билетите за Евро 2016 (видео)

Националният отбор на Белгия се класира за Евро 2016, след като записа резонна победа с 4:1 при гостуването си на Андора в Група "В" на квалификациите. Раджа Наинголан откри резултата в 19-ата минута с далечен удар, който рикошира в крак на защитник. Малко преди почивката Кевин де Бройне удвои от пряк-свободен удар. В началото на втората част домакините стигнаха до гол, след като получиха правото да изпълнят дузпа, която Идефонс Лима реализира. Скоро обаче преднината на Белгия отново бе два гола, като този път от бялата точка точен бе Еден Азар. В 64-ата минута Дрис Мертенс намери Лоран Депотър в наказателното поле, който вкара четвърти гол. В 78-ата минута победата на Белгия можеше да стане още по-изразителна, но този път Азар не бе точен от бялата точка.

По този начин "червените дяволи" вече имат актив от 20 точки в класирането и няма как да бъдат изместени от едно от първите две места в групата, което с други думи означава, че Белгия ще играе на Евро 2016. В Андора пък могат да бъдат доволни, че отбелязаха третия си гол в кампанията, въпреки че остават с нула точки в класирането.

АНДОРА - БЕЛГИЯ 1:4