Balkan Grand Prix 6

Босна излъга Уелс и докосва баража, "драконите" са на Евро 2016

Националният отбор на Босна и Херцеговина постигна изключително ценна победа над Уелс в група "В" на европейските квалификации. Домакините в Зеница се наложиха с 2:0, като този успех бе от огромно значение за тима, който вече се изкачи до третото място в своята група и е все по-близо до класиране на бараж. Дори и след това поражение пък "драконите" вече са сигурен участник на Евро 2016. Милан Джурич откри резултата в 71-ата минута, а Ведад Ибишевич в 90-ата минута подпечата успеха на своя тим.

Срещата започна с шанс за Босна, като в 9-ата минута грешка на Бен Дейвис позволи на Миралем Пянич да отнеме и да подаде на Виска, който от добра позиция стреля опкрай вратата.

След това обаче гостите имаха инициативата и имаха няколко добри шанса за откриване на резултата. В 34-ата минута удар на Гарет Бейл бе спасен от вратаря, след това в 43-ата минута Арън Рамзи изскочи на добра позиция, но стреля покрай вратата. В 45-ата минута пък изстрел на Тейлър принуди Асмир Бегович да показва класа, а след това Зуканович се намеси решително при опита за добавка на Хал Робсън-Кану.

В началото на втората част отново Уелс организира опасна контра и Бейл изскочи зад защитата, но стреля встрани от вратата. Донякъде изненадващо обаче домакините издебнаха своя шанс и в 71-ата минута стигнаха до толкова важния гол. При едно центриране от фаул топката тупна коварно и стигна до Джурич, който с глава прехвърли вратаря за 1:0. В самия край на мача пък при едно разбъркване след корнер Ведад Ибишевич бе най-съобразителен и отблизо отбеляза за 2:0, с което окончателно реши изхода на срещата.

Така Босна и Херцеговина взе ценни три точки и вече има 14, с които излезе на 3-ото място в групата. Уелс пък отстъпи първото си място и вече е втори с 18 точки, но въпреки това вече е сигурен участник на Евро 2016 заради поражението на Израел от Кипър в другия мач от групата.

Босна и Херцеговина - Уелс 2:0