Дунав изпусна носителя на Купата на България

"Дунав" изпусна носителя на Купата в Русе

Дунав изпусна носителя на Купата на България в контрола в Русе. Приятелската среща, завърши при зрелищното 3:3 пред близо 1 000 зрители на Градския стадион.

Двубоят започна двуостро, като домакините бяха по-активния отбор. Те създадоха повече положения за отбелязване на гол, но първата част приключи едва 1:0 в тяхна полза. Мирослав Будинов отбеляза, след като посрещна отбития от противниковия вратар удар на Юлиан Ненов отдясно.

Резултатът бе променен в 64-ата минута. Йордан Димитров се възползва от извеждащо подаване и останал сам срещу вратаря на гостите не сгреши за 2:0. В 71-ата минута русенският капитан Диян Димов направи резултата класически, след ъглов удар и асистенция на Будинов.

До края на срещата обаче, елитният тим на „Черно море” успя да стигне до равенството. Валентин Йосков намали за 3:1 в 75-ата минута след двойно подаване в дунавското поле. Стефан Станчев направи 3:2 с удар от около 20 метра в 85-ата минута, а Мартин Костадинов изравни отново след изстрел отдалеч в последната минута.

Дунав Русе: Станислав Антонов, Марио Петков, Мартин Ковачев, Петър Патев, Михаил Милчев, Светослав Читаков, Ивайло Раденцов, Юлиан Ненов, Николай Колев, Георги Чакъров, Мирослав Будинов (Мартин Луков, Диян Димов, Деян Лозев, Бранимир Костадинов, Йордан Димитров, Крис Киусис)

Черно море: Илия Николов, Педро Еуженио, Михаил Венков, Анте Тарич, Стенио, Тодор Паланков, Мехди Бурабиа, Даниел Георгиев, Вилиян Бижев, Андреас Васев, Симеон Райков (Живко Петков, Бекир Расим, Траян Траянов, Стефан Станчев, Иван Дюлгеров, Мамуд Кулибали, Николай Минков, Мартин Костадинов, Илия Неделчев, Валентин Йосков).