Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Проблемите на Бушар продължават

Южени Бушар от Канада се отказа от двубоя си от първия кръг на силния турнир на твърди кортове в китайската столица Пекин с награден фонд 4.7 милиона долара. Канадката загуби с 2:6 първия сет срещу Андреа Петкович от Германия, а при 1:1 във втория заяви, че не може да продължи мача заради световъртеж.

Това беше първи двубой за Бушар след Откритото първенство на САЩ. През септември по време на мача от третия кръг срещу Доминика Цибулкова тя претърпя инцидент в съблекалнята, при който е паднала и си е ударила главата. Канадката пропусна турнирите в Токио и Ухан.

"Аз я попитах какво става, а тя ми каза, че се чувства много замаяна", каза Петкович след двубоя.

Този сезон е доста труден за Бушар. През 2014 година тя достигна до финала на "Уимбълдън" и до полуфиналите на Откритото първенство на Австралия и Франция. През тази година канадката има 12 победи и 17 загуби и падна от 5-о до 38-о място в световната ранглиста. Бушар е четвъртата отказала се тенисистка от вчера, когато надпреварата напусна и номер 1 в схемата Симона Халеп (Румъния). Защитаващата титлата си Мария Шарапова (Русия) и номер 1 в света Серина Уилямс (САЩ) се оттеглиха от турнира поради контузии още преди началото му.

В срещи от втория кръг финалистката от Откритото първенство на САЩ Роберта Винчи (Италия) победи Алисън ван Уйтванк (Белгия) с 6:2, 6:2, Медисън Кийс (САЩ) отстрани Катерина Бондаренко (Украйна) с 3:6, 6:1, 6:0, а номер 7 Карла Суарес Наваро (Испания) надделя над Моника Пуиг (Пуерто Рико) със 7:6(1), 6:2.

В мач от първия кръг номер 11 Белинда Бенчич (Швейцария) спечели срещу Медисън Бренгъл (САЩ) с 6:7(4), 6:4, 6:3.

В турнира при мъжете двама от поставените отпаднаха на старта. Номер 5 в схемата Милош Раонич загуби от Виктор Троицки (Сърбия) с 4:6, 4:6 за 75 минути. Осмият поставен Жо-Вилфред Цонга (Франция) беше надигран от Андреас Хайдер-Маурер (Австрия) със 7:6(4), 6:2. Номер 7 Давид Гофен (Белгия) надделя над Андреас Сепи (Италия) с 6:2, 6:3.