ПСЖ отново взе дербито, а Ибра е в историята (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен спечели голямото дерби на Лига 1 срещу Олимпик Марсилия в мач от деветия кръг на шампионата с 2:1. Автор на головете бе Златан Ибрахимович от дузпи. С попаденията си тази вечер шведът задмина Педро Паулета като голмайстор номер 1 в историята на ПСЖ. Ибра има 110 попадения, докато португалецът остава със 109.

Попадението за Марсилия пък бе дело на Миши Батшуай, който вече има шест от началото на сезон. Голяма заслуга за успеха на парижани има и вратарят Кевин Трап, който спаси дузпа на Абделазис Барада през втората част, а след това отрази няколко опасни удара на Марсилия.

По този начин ПСЖ записа осма поредна победа над ОМ. Последният път, когато Марсилия не загуби от парижани, бе преди три години, когато двубоят завърши 2:2. Последният им успех пък бе през ноември 2011 година.

Изненадващо Марсилия започна по-активно срещата и добрата им игра даде резултат в 30-ата минута. Тогава Барада центрира отлично към Батшуай, който бе изпуснат от Давид Луис, и с глава откри. До почивката обаче парижани се върнаха в мача по категоричен начин. В рамките на само три минути Ибрахимович вкара две дузпи, за да обърне резултата в полза на ПСЖ. Първо голмайсторът Батшуай даде грешен пас към вратаря Стив Манданда и стражът връхлетя върху Златан, за което съдията отсъди дузпа, която шведът реализира. Само 120 секунди по-късно игра с ръка на Роландо в наказателното поле се превърна в нова дузпа. Отново Златан застана зад топката и вкара, въпреки че изпълнението трябваше да бъде повторено заради нахлуването в наказателното поле на футболисти на гостите.

В началото на втората част Марсилия отново започна да действа по-актвино и получи правото също да изпълни дузпа. Серж Орие спъна Барада и Беноа Батсен посочи за трети път в двубоя бялата точка. Потърпевшият застана зад топката, но Трап успя да отрази удара му. Наказателният удар стресна парижани и те се активизираха. Последваха пропуски от чисти позиции на Орие и появилия се като резерва Хавиер Пасторе. В края на мача Марсилия обаче отново бе по-близо до гола, но на два пъти Реми Кабела не успя да намери пътя към вратата и да донесе точката на тима си.

По този начин ПСЖ продължава да стои комфортно на върна на класирането с актив от 23 точки - пет преднина от втория Анже. Марсилия пък остава в незавидна позиция и има едва осем точки, което им отрежда 16-а позиция.