Благо и Рубин съвсем затънаха (видео)

Терек победи с 2:1 Рубин и излезе на 6-о място във временното класиране на Премиер лигата. Заур Садаев отбеляза и двата гола за тима от Грозни, а за казанци се разписа Магомед Оздоев. Благой Георгиев влезе като резерва срещу бившия си отбор. След поредната загуба Рубин се закотви на дъното в класирането с два 7 точки, колкото има и Уфа. Представянето на Терек е на другия полюс. Отборът на Рашид Рахимов е допуснал само едно поражение през сезона.

Терек поведе в 18-ата минута, когато удар на Игор Лебеденко срещна гредата, а при добавката Садаев я насочи в мрежата. В 27-ата минута нападателят на домакините вкара втори гол, възползвайки се от неумела намеса на вратаря на Рубин Сергей Рижиков. В началото на втората част Оздоев върна едно попадение, но силите на гостите не стигнаха за равенство.

В следващия кръг Терек гостува на Криля Советов, а Рубин приема съседа си в класирането Уфа.