Атлетик Билбао подчини Валенсия (видео)

Отборът на Атлетик Билбао надигра с 3:1 на своя стадион "Сан Мамес" Валенсия в мач от 7-ия кръг на испанското първенство. Гостите от Валенсия първи вкараха гол - чрез Даниел Парехо (20), но още преди почивката домакините изравниха с попадение на Аймерик Лапорт (34), а през второто полувреме баските поразиха още два пъти противниковата врата - чрез Маркел Сусаета (60) и Ариц Адурис (69).

Атлетик Билбао се поздрави с втора победа от началото на сезона и се изкачи на 13-о място в класирането със 7 точки. Валенсия пък заема девета позиция с 9 точки.

"Прилепите" излязоха напред в резултата в 20-ата минута, когато Даниел Парехо с блестящ изстрел от фаул "матира" стража Горка Ираисос. В 34-ата минута обаче "лъвовете" изравниха резултата. Това се случи след изпълнение на ъглов удар. Намерилият позиция във вратарското поле защитник Аймерик Лапорт заби с глава топката в мрежата зад Хауме Доменек.

Четвърт час след паузата баските осъществиха пълен обрат в резултата. Маркел Сусаета се разписа за 2:1, след като получи прекрасно подаване в наказателното поле от Ариц Адурис. В 69-ата минута тимът на Ернесто Валверде вкара нов гол. Негов автор стана Ариц Адурис. Той получи чудесен пас от Раул Гарсия и от точката за изпълнение на дузпа с прецизен удар по земя изпрати топката в долния десен ъгъл на вратаря Хауме.