Сърбия обърна Белгия пред 5000 зрители в Антверпен

Женският национален отбор на Сърбия се класира за полуфинал на Европейското първенство в Холандия и Белгия, след като момичетата на селекционера Зоран Терзич разочароваха единия от домакините: Белгия.

Пред 5000 зрители в Лото Арена в Антверпен Сърбия спечели с 3:1 (19:25, 29:27, 25:11, 25:18) въпреки трудното начало. Белгийките започнаха по-добре срещата, а във втория гейм отстъпиха едва след 27:29 за 38 минути. Изравняването подейства стимулиращо за сръбските състезателки, които буквално отнесоха съперника си в третата част, а в четвъртата се поздравиха с крайната победа въпреки че изоставаха с 3:8.

Топ реализатор стана Тияна Бошкович с 23 точки (2 аса, 4 блокади, 40 % в нападение). Съотборничката й Бранкица Михайлович добави 15 (1 ас, 1 блокада, 37 % в атака). За Белгия с 16 точки се отличи Лизе ван Хеке (1 ас, 34 % в нападение).

Съперник на Сърбия на полуфинала в Ротердам на 3-ти октомври ще бъде защитаващият титлата си тим на Русия.