Хамза Хамзаоглу: Не успяхме да изпълним плана си през второто полувреме

Старши треньорът на Галатасарай Хамза Хамзаоглу заяви, че е не е доволен от представянето на отбора през второто полувреме при равенството 2:2 срещу дебютанта Астана в Шампионската лига.

Турците контролираха мача и имаха аванс от 1:0 на почивката, но през второто полувреме загубиха инициативата и след късен изравнителен гол домакините от Казахстан стигнаха до първа точка в историята си в най-престижната европейска клубна надпревара.

"През първото полувреме се представихме добре, но след почивката Астана игра по-различно, а и нашите футболисти не успяха да изпълнят плана ни на игра през втората част. Съперникът се бори до края и мачът завърши наравно. И двата отбора имаха шансове за победа. Ние два пъти водехме в резултата, но не успяхме да задържим аванса си, така че по-скоро загубихме две точки, отколкото спечелихме една.

Поздравявам противника за показания дух", коментира Хамзаоглу.
"Астана е силен отбор, играе организирано. Мисля, че не малко футболисти от този състав в бъдеще ще играят на още по-високо ниво в евротурнирите", допълни той.