Гайтан поведе Бенфика към изненадващ обрат на "Висенте Калдерон" (видео + галерия)

Бенфика стигна до обрат и изненадваща победа с 2:1 над Атлетико Мадрид на "Висенте Калдерон" и вече оглавява еднолично временното класиране в Група C на Шампионската лига с пълен актив от шест точки. Анхел Корея изведе "дюшекчиите" напред в 23-ата минута, но Николас Гайтан поведе гостите към обрат, като първо изравни в 36-ата минута, а след това асистира на 18-годишния Гонсало Гедес за втория гол (51').

Диего Симеоне бе направил две промени в своя състав - Хуанфран и дебютиралият в ШЛ Анхел Корея, започнаха като титуляри. В отбора на Бенфика Раул Хименес стартира срещу бившия си тим за сметка на Костас Митроглу, който остана на скамейката за началото.

Двубоят започна двуостро, но домакините изглеждаха по-настойчиви. В 23-ата минута Хуанфран центрира отдясно, а Гризман с магическо докосване продължи, извеждайки Корея, който простреля отблизо Сезар. В следващите минути Гризман и Джаксън Мартинес, който бе доста активен днес, пропуснаха да увеличат аванса на "дюшекчиите". Вместо това обаче Бенфика изравни от нищото. Годин изчисти едно центриране към далечната греда, но топката попадна в непокрития Гайтан, който веднага нанесе мощен удар, с който не остави шанс на Облак.

18-годишният вундеркинд на Бенфика Гонсало Гедес направи пълен обрат в 51-ата минута, когато от малък ъгъл засече центриране на Гайтан - 1:2.

В 57-ата минута Жулио Сезар направи две последователни невероятни спасявания, като първо парира удар на Тиаго, който рикошира в Мартинес, а след това отрази и добавката на Корея. Десетина минути след това Годин бе близо до това да изравни, но неговият удар с глава мина на сантиметри от целта.

Бенфика е едноличен лидер с шест точки, Атлетико е втори с три, докато Астана и Галатасарай, които по-рано направиха 2:2 в Казахстан, остава с по една.