Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Олимпиакос хвърли бомбата в Лондон

Гръцкият Олимпиакос хвърли бомбата във втория кръг на срещите от груповата фаза в Шампионската лига, като победи Арсенал в Лондон с 3:2. Английският тим постоянно изоставаше в резултата, като успя да изравни при 2:2, но отново позволи на гърците да поемат водачеството, а впоследствие и да си тръгнат с победата.

За хората на Арсен Венгер това беше втора загуба в турнира след 1:2 срещу Динамо (Загреб), която им отрежда последно място в предварителна група "F" с 0 точки. Олимпиакос и Динамо (Загреб) имат по 3, а лидер е Байерн (Мюнхен), който разгроми хърватите с 5:0 в баварската столица.

Резултатът на "Емиратс" беше открит от Пардо в 32-ата минута, чийто изстрел след изпълнен ъглов удар беше отклонен от Алекс-Окслейд Чембърлейн и топката стана неспасяема за Давид Оспина. Три минути по-късно Тео Уолкът изравни с първия си гол в Шампионската лига от пет години насам. Радостта на "артилеристите" беше кратка. Те получиха втори гол в 40-ата минута след грешка на Оспина.

Колумбиецът не успя да отрази топката и получи гол директно от ъглов удар, изпълнен от Фортунис. Алексис Санчес, който асистира на Уолкът, успя отново да върне равенството в 65-ата минута. Този път "артилеристите" дори не успяха да изживеят радостта си, тъй като още в следващата минута Финбогасон отново изведе Олимпиакос напред в резултата.

Арсенал - Олимпиакос 2:3
0:1 - Пардо (32)
1:1 - Уолкът (35)
1:2 - Фортунис (40)
2:2 - Санчес (65)
2:3 - Финбогасон (66)