Любимец на Сектор "Г" зарадва Динамо (Киев) (видео)

Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш реализира единия от головете за важната победа на Динамо (Киев) с 2:0 при гостуването на Макаби (Тел Авив) в среща от втория кръг на Група "G" в Шампионската лига. Бразилецът беше точен в 50-ата минута след подаване на Дерлис Гонсалес и безмилостен шут в ъгъла. И другото попадение на украинския тим падна в началото, но на първата част, след като в 4-ата минута отново Гонсалес беше извел Андрий Ярмоленко сам срещу вратаря.

Това е първи успех за киевчани и те имат 4 точки на своята сметка, след като в първата си среща направиха 2:2 с Порто. В другия двубой от групата португалците надвиха Челси с 2:1 и делят първата позиция с Динамо.

Жуниор Мораеш започна като титуляр за селекцията на Сергей Ребров и беше сменен в заключителните минути, когато гостите пазеха резултата. Футболистите на бившия наставник на Левски Славиша Йоканович така и не затрудниха далеч по-именития си съперник. За израелците това беше първо домакинство в ШЛ от 11 години насам.

След три седмици украинският тим е домакин на Челси, а Макаби ще гостува в Португалия.